16 Mart 2010 Salı

evrene hikayeler kayit üç

"Alo?" yerine, "Şah!"(emre tanrıverdi)

'...köylük hayatın keşiflerle dolu olduğuydu. Şundan eminim ki şehir çocuğu denen varlığın bilinçaltına işlenen ilk güdü, çevresindeki insanlarla sonsuz bir mücadele etmek zorunda olduğu.' (bülent b.) !' mantarları ve buna benzer çoğu yaşam formunu bizzat görerek öğrenmiş ve o şekilde varolmuştum.!(bülent b.) 'Her şeyin hayal edildiği ve hiçbir şeyin yaşanamadığı hayatlar biraz sığı kalıyor. '(bülent b.) ' Güney Amerika'yı bir uçtan bir uca katetmek.''(bülent b.)
.....bülentin çocukluk boyu çağırdığı bisikletine...

' Hiçbir ortak noktası bulunmayan hikayelerin kesiştiği yerlerde kendimi evrenin minicik bir parçası gibi hissediyorum, bu da bana huzur ve bahsettiğim farkındalığı katıyor' (mehveş) ' ... 'bursu alırsam, gezi sırasında çektiğim fotoğraflardan bir sergi açmak ve bir geliri olursa bunu önümüzdeki yılın fonuna aktarmak istiyorum.'(mehveş) iceland

'milyonlarca insanla beraber meydana getirdiğim bir döngü' (semih sayın)

'hayatta kalma şansımı artırmak ' (zeynep maya)

rıza için 'gelecekte bir dolu küçük öğrenciye yol aşkını aşılama potansiyeli ' 'Bazen bu konuda hayaller kurar, '(rıza)

' Kırmızı Başlıklı Kız olmak istemişiz hepimiz küçükken, Şehrazat’ın varlığını bile bilmeden...
'(selen)

'Yeryüzünün evrensel mektuplarıdır yollar, ' (özgün uçar)

'Basit bir kaçış değil istediğim, ' (güneş biliciler)

'Bu hayal çok hoşuma gitti.' gökhan için özlem


'özgürlük yine ait olduğu ruhu bulur…' (gaye)

'Ve ben şu an yollara aşığım ' (esra)

'Hep şiirlerdeki, romanlardaki gibi yaşadım.' (mustafa öztürk)

"Yolda olmak". (ümit )


'Başka gibi yaşanan aynılardan,' (murtaza) 'gezeceğimiz yerlerde bir şey mi bıracaktık'(murtaza) ' yer değiştiriyor olmanın' (murtaza)

insan dış dünyasında yaptığı seyahati iç dünyasında da yapabildiği ölçüde seyahat etmiş olur' (Ahmet hoca)


'İyi ki o mail grubuna üye olmuşum. ' (selvi)


'çadırımın içinde, uyku tulumumda dünyaya geldim.'(feyyaz) ' 'duruyorlardı'...' (feyyaz), feyyaz için 'su gibi'(özlem) ''Varlığınız beni mutlu ediyor.'' (feyyaz)

herşeyi okurken feyyazın yazısına yorumlarda adsız , ' bu mudur'a tıklamak nasıl bir zihniyetin eylemi olabilir acep diye düşünüyorum.insan yazıyı okur beğenmezse baska yazıya geçer onu okur."dur ' tam bir ilaç oldu ...


Burada ne işim var? (dilan) ' Yeni sorular için hep yeni mekânlar'(dilan) 'hayatı üstüne düşürme,' (dilan)


'yanıp tutuşuyorum çünkü insan insan diye. '(birge) “iyilik yap, iyilik bul” temasıyla hayata tutunuyorum:)'(birge) 'içimdeki bu gezgincilik ruhumu dizginleyemiyorum. Dizginlemek de istemiyorum.'(birge) 'Ve hiç olmadık bir zamanda, olmadık bir şekilde sizin yazınızla karşılaşıyorum. “Bu bir işaret olmasın?” dedim kendime.' (birge) 'bir de “özellikle” beni bekleyen hikayeler vardır '(birge)'beklenmeyenle karşılaşmak; '(yiğit) 'en manyagi degilim basvuranlarin.'(yiğit)


'asla yok olmayacak heyecanımla anlatırken '(mustafa) 'Kafamdan atamıyordum,'(mustafa) ' iiçimde öyle bir özlem var ki anlatmam mümkün değil! ' (mustafa)


yılmaz arslantürk için , 'giderken dinlenenlerden' (ozlem)


'Pelin olarak ben; '(pelin) ' yaşamı iyileştirmek '(pelin) 'haraketlilik içinde algılayabilmek'(pelin)

uğurun mesajı için ''hep aklımda kaldı.'' (özlem) ''bir seyyahın tutkusu''(uğur)


''öyle güzel anlatmış ki''(şeyda)

''Sessiz sedasız gittim ve geldim.'' (baki berk) 'Demek ki bıkmamışım.'(baki berk) ''kendimi gerçekten yabancıymış gibi hissetmek,'' (baki berk) ''pürtüklü beton zemin'' (baki berk) ''yapılmamış bir turun hikayesini yazmak'' (baki berk) '''Onları hiç tanımasam da hasret gideririm.'''(baki berk) '''yolu yaşayarak yolculuk eder.''' (baki berk)


gecenin ve sabahın köründe bi insanın onları düşünüp cümleleriyle tanıştığını akıllarının ucundan geçirmemekteler , belkide sabah kalktıklarında anlatmaya değmeyecek kadar sade rüyalarında sokaktan gecen rolündeyim, kadın, erkek, kedi, çöp tenekesi , bilincim onlarla , buket uzuner Balık İzlerinin Sesi ni gözlerimin önünde beliren satırlardan okuyorum sanki...

sanırım bu monologlar bir şarkıya kadar gidecek..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder